Coming Soon 👀 At the beginning of April, you’ll be
introduced to a brand-new GoComics! See more information here. Subscribers, check your
email for more details.
Frazz by Jef Mallett for May 04, 2010
Transcript:
Mrs. Olsen says, "How much work equals eight toaster tarts?" Frazz says, "I don't know. How many calories in one?" Mrs. Olsen says, "What do calories have to do with it?" Mrs. Olsen says, "They're $1.79 at Giantway." Frazz says, "About 4 minutes of teaching, oh, I'd suggest story problems."
Keep on keepin' on over 8 years ago
Has anyone else done the math, and come up with “NO WAY does any American school teacher ANYWHERE make THAT much!”??
Keep on keepin' on almost 8 years ago
OK. Re-do. IF it’s 8 per box, and a BOX is on sale for $1.79 at Giantway, THEN that would work out very well. I actually never buy the toaster treat stuff, so I have no idea about price or packaging.