Cartoon arithmetic: where the funniest solution is always correct.
Â
Never mind that one box of 99 cent cake mix, one can of dollar store frosting, and an egg costs about $2.25,
whereas ten Twinkies is five packages… about $5, and two cans of frosting makes it $7.
Using cartoon math, it’s always cheaper to build a cake out of Twinkies. :)
Cartoon arithmetic: where the funniest solution is always correct.
Â
Never mind that one box of 99 cent cake mix, one can of dollar store frosting, and an egg costs about $2.25,
whereas ten Twinkies is five packages… about $5, and two cans of frosting makes it $7.
Â
Using cartoon math, it’s always cheaper to build a cake out of Twinkies. :)